Kuidas valida mootorrattale hea rehv?
- 2021-06-22-
Mootorrataste rehvid on erineva kuju, mustriga jne. Parim on valida endale sobiv rehv.
1 Kujumootorratta rehvid. Yes, although they all look the same, the tires actually come in different shapes. The two most basic mootorratta rehvid shapes are a sharp triangle in the middle and an arc with a very smooth overall shape.
Kolmnurkne mootorratta rehvidon tundlikumad kui kumerad, hõlbustades mootorratta pööramist ning mootorratta vasakule ja paremale pööramist ning tekitavad sõitjale isegi tunde, et kurvi sisenemise kiirus on muutunud suuremaks; samal ajal painutamisel on selle kuju kujuga rehvil suur kokkupuude maapinnaga ja hea haarduvus; puuduseks on see, et sirgjoonel sõites pole see piisavalt stabiilne ja kuna seda tüüpi rehve on suhteliselt harva, on vähestel sõitjatel selle kasutamise kogemus ja see tundub, kui te seda esimest korda kasutate. Tuleb imelik.
Kurvilinemootorratta rehvidei ole nii tundlikud, kuid sirge kiirenduse stabiilsus on palju parem. Samal ajal on sellisel rehvil hea kurvivõime, kere juhtimise ja külgsurve protsess on stabiilsem ning joont on lihtsam nurgas hoida. Enamik rehve on selle kujuga.
Ka rehvi laius on aspekt, mida tuleb arvestada. Üldiselt on nii, et mida laiem rehv, seda parem haarduvus, kuid vähem vilgas ja raskesti juhitav; kitsam rehv teeb vastupidist.
2 Materjali saab umbes jagada pehmeks ja kõvaks ühendiks
Pehmete materjalide eeliseks on see, et need taluvad kõrgeid äärmuslikke temperatuure. Pärast parima töötemperatuuri saavutamist on haare ja viskoossus ülitugevad; puuduseks on see, et parima töötemperatuuri saavutamise aeg on aeglane, materjal on liiga pehme ja mitte kulumiskindel ning kõrge viskoossuse tõttu on liiva ja väikesi kive kerge imada, mis mõjutab haardumist.
Kõvade materjalide eeliseks on see, et need nõuavad madalat töötemperatuuri, kulumiskindlust ja neid ei ole kerge teeprügi vastu võtta; puuduseks on see, et neid ei ole lihtne kleepuda ja neil pole pehmete materjalide ülihead haaret.
3 Täissulamisrehvid ja poolkuumsulamrehvid.
Peaaegu kõik kuumsulamisrehvid kasutavad pehmeid materjale.
Rehvid, millel on kõige suurem rajajõudlus ja mis saavad teha kõige kiiremaid ringe, on kahtlemata kõik kuumsulavad. Täis sulanud rehvil on kõige tugevam kleepuvus ja parim haarduvus pärast parima rehvitemperatuuri saavutamist. Pirelli Diabllo Super Corsa, olles Motorcycle USA testimeeskonna ainus täielikult sulanud rehv, esines rajal kõige paremini ja tegi kiireima ringiaja.
But it is not the best tire to work on the track, it is also the best in the environment of street and mountain riding. Fully hot-melt tires have a high limit temperature and a high melting point, so it will take a relatively long time to reach the optimal working temperature. It requires high-intensity riding by the rider or the use of a professional tire warmer to achieve the best The working temperature of the tire; and before the optimal tire temperature is reached, the grip of the all-hot-melt tire is very poor; at the same time, due to material problems, the all-hot-melt tire will be very sticky after melting. If the ground is not clean and flat, A lot of sand or even small stones will stick to the tire, which will affect the grip of the mootorratta rehvid.
Poolkuumsulamisrehvides kasutatakse rehvi keskel kõvasid materjale ja mõlemal küljel pehmeid materjale.
Themootorratta rehvidkõige sagedamini puutume kokku poolkuumsulamiga ja nüüd on enamus suuremahuliste sportlike / sportlike kruiisimootorrataste standardrehve ka poolkuumad.
Kuna pehmet materjali kasutatakse mõlemal küljel, on ka poolkuumsulamisrehvi kurvivõime suurepärane; samal ajal, kuna poolkuumsulamisrehvi keskosas kasutatakse kõva materjali, muutub rehv kulumiskindlamaks (see on täis sulanud rehvi kasutusiga). 1,5 korda kuni 2 korda rehvi), pole see nii kleepuv ja seda on lihtsam kohaneda määrdunud teeoludega, näiteks tänava- / mägiteedega; lõpuks, kõvade ja pehmete materjalide kombinatsiooni tõttu vajavad poolkuumsulamisrehvid töötemperatuuri. See ei ole nii kõrge kui täissulamine ja temperatuuri tõus on suhteliselt kiire.
Thedownside is that compared to the full-melt tires, the overall grip of the semi-melt tires is not so strong. Under normal circumstances, on the streets/mountain roads, it is impossible for us to achieve the full potential of the full-melt tires. There is no need for such exaggerated grip, at least for safe, law-abiding riding styles. Coupled with a series of benefits brought by hard materials, as long as it is not completely used to run the track, the crocodile will recommend you to buy semi-hot-melt tires. Fully hot-melt tires are not only expensive, wear quickly, and unnecessary, but can also be quite dangerous when the road environment and tire temperature are not perfect.